SS18، قایق سوپر اسپرت، لوکس و فوق‌سریع +ویدئو

شاید به نظر برسد این قایق از دل یک فیلم علمی تخیلی و یا از مکان یک باند گنگستری بیرون آمده باشد، اما درواقع قایق  SS18 (مخفف سوپر اسپرت ۱۸) یک قایق سوپر اسپرت لوکس با سرعت‌بالا است.

این قایق ۶۰ فوت (حدود ۱۸٫۲ متر) طول دارد و طراحی منحصربه‌فرد آن با ویژگی‌های پوسته‌ی دوقلو و یک سیستم کنترل پایداری (SCS) به قایق امکان سازگاری با شرایط دریا را می‌دهد.

این قایق می‌تواند با سرعت ۵۶ گره دریایی حرکت کند. SS18 با بهره بردن از چهار موتور جت یاماها ۲۷۰hp  درمجموع باقدرت ۱۰۸۰ اسب بخار به این سرعت دست پیدا می‌کند. این قایق می‌تواند فاصله‌ی بین موناکو تا سن تروپز و یا میامی تا باهاما را فقط در ظرف ۴۵ دقیقه طی کند، مسیرهایی که طی کردن آن‌ها در شرایط عادی به بیش از دو ساعت زمان نیاز دارد.

شرکت سازنده‌ی این قایق Glider Yachts، هشت سال صرف توسعه و ساخت این قایق کرده است، این قایق امکان سفارشی‌سازی شبیه به خودروهای فرمول یک و جت‌های شخصی دارد. اتاقک این قایق ظرفیت چهار مهمان و یک سکان‌دار را دارد. قیمت SS18  حدود ۱٫۴ میلیون دلار است.

Glider Yachts  همچنین برنامه‌ای برای عرضه‌ی نسخه هایپر اسپرت این قایق باقدرت ۳۴٫۰۰ اسب بخار، شتاب صفرتا ۶۰ زیر ۳٫۵ ثانیه و سرعتی بیش از ۹۶ گره دریایی دارد.


این ویدئو از منبع اصلی آن یوتیوب گرفته شده است.

منبع

۰
تکنولوژی طراحی گجت ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ فرید کریمی