معرفی کلاه ایمنی موتورسواری AGV با سیستم خنک‌کننده

شرکت ایتالیایی AGV طی رویدادی در پیست San Marino GP کلاه ایمنی موتورسواری جدید Pista GP از سری R، را معرفی کرده که از قابلیت خنک‌کنندگی برخوردار است.

هیچ شکی نیست که AGV به والنتینو رُوسی (ستاره ایتالیایی مسابقات MotoGP ) بسیار مدیون است. ازاین‌رو حفاظت سر این ستاره ایتالیایی اهمیت بسیاری دارد. وی در توسعه این کلاه با AGV همکاری داشته و نقش مؤثری نیز در آن ایفا کرده است.

avg1

والنتینو رُوسی

پروژه Pista از سال ۲۰۱۲ جایگزین GP-Tech شرکت AGV شده است. مدل جدید که در Misano ایتالیا ارائه‌شده، نسبت به Pista GP بهبودیافته‌تر است و تحت برند R قرار می‌گیرد. این کلاه برای خنک کردن از سیستم آب‌رسانی بهره می‌برد و در طول مسابقات موجب خنک‌سازی قسمت گردن موتورسوار می‌شود.

چنین سیستمی موتورسوار را در طول مسابقات خنک نگه خواهد داشت و این عمل به‌وسیله لوله‌های آبی که در سراسر کلاه جریان دارند انجام می‌گیرد. این کلاه علاوه بر سیستم هیدراتاسیون نوآورانه که بالوله آب آن در سراسر قسمت‌های کلاه Pista GP جریان دارد، در بخش آیرودینامیکی نیز بسیار طراحی بهبودیافته‌ای دارد.

سیستم تهویه یکپارچه با دریچه‌ی هوای فلزی، Pista GP نسخه R را به حداکثر جریان هوا می‌رساند. به گفته AGV، کلاه جدید از میدان دید وسیع‌تری برخوردار است که می‌تواند به دید ۸۵ درجه عمودی و ۱۹۰ درجه افقی آن اشاره کرد. همچنین Pista GP نسخه R ضد نور و مه بوده که بسیار مفید خواهد بود.

avg2

کلاه ایمنی موتورسواری AGV

به‌طورکلی وزن  Pista GP نسخه R به ۱۳۵۰ گرم می‌رسد که نسبت به مدل قبلی ۱۰۰ گرم بیشتراست. این کلاه در چهار سایز مختلف در دسترس قرار می‌گیرد.

این کلاه انتظار می‌رود باقیمت ۱۳۵۰ دلار ماه نوامبر تنها در یک رنگ عرضه شود. البته افزوده شدن طرح گرافیکی قیمت کلاه را ۲۲۵ دلار گران‌قیمت‌تر می‌کند.

avg3

کلاه ایمنی موتورسواری AGV

منبع

با تشکر از همکاری خانم مهتاب جهاندار

۰
گجت ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ بیتلاگ