کابوس دﯾﺴﺘﻮﭘﯿﺎ: ربات مرگباری که به ما آموزش پینگ­ پنگ می‌دهد! +ویدئو

احتمالاً تصور ما از آخرالزمان ربات­­ها، مسابقه تنیس روی میز با ربات­ها نباشد اما ویدئویی که اخیراً منتشرشده نشان می‌دهد، ممکن است چنین ایده‌ای در ذهن داشته باشیم! شرکت ژاپنی Omron، ویدئویی پست کرده که نشان می‌دهد تکنولوژی اتوماسیون می‌تواند به کمک انسان بیاید، ویدئوی Omron، رباتی را نشان می‌دهد که به‌صورت کاملاً صمیمانه با انسان‌ها پینگ‌ پنگ بازی می‌کند.

اما وقتی دوربین ربات عظیم‌الجثه اینسکتوئید را نشان می‌دهد، به نظر نمی‌رسد پینگ‌ پنگ آخرین کاری باشد که از این ماشین مرگ‌بار ساخته است.

البته که ربات پینگ‌ پنگ باز چیز چندان تازه‌ای نیست، طی سال‌های اخیر تکنولوژی­های مشابهی توسط شرکت‌های دیگر به نمایش گذاشته‌شده است اما ربات پینگ­ پنگ باز Omron خطرناک‌ترین نمونه از این‌ دست ربات‌هاست که تاکنون مشاهده کرده‌ایم.

omrnrbt

این ربات سال گذشته جایزه نوآوری کنفرانس تکنولوژی CEATEC ژاپن را دریافت کرد. اما سوای همه این موارد زمانی که تکنولوژی این نوع ربات­ها تکمیل شود، احتمالاً ربات از بازی و سرگرمی احساس کسالت کند، آن موقع همه‌چیز می‌تواند به‌سرعت تبدیل به کابوسی ترسناک و مهیب شود!

پ.ن: اینسکتوئید (Insectoid) این اصطلاح به هر موجود و شی‌ء که مشابه حشرات و عنکبوتیان باشد، اطلاق می‌شود. ربات‌های اینسکتوئید مانند هگزاپادها ( Hexapod-ربات­های شش پا) برای مقاصد نظامی و علمی طراحی می‌شوند، محققان می‌خواهند با کوچک‌تر کردن این ربات از آن‌ها برای انجام مأموریت‌های تجسسی و جاسوسی استفاده کنند. قابلیت‌های اینسکتوئیدها همچنین می‌تواند منجر به  افزایش ﻣﻜﺎﻧﻴﺰم­ﻫﺎي ﺣﺮﻛﺖ در ﺳﻄﻮح ﻧﺎﻫﻤﻮار شود.

 

منبع

۰
تکنولوژی ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ فرید کریمی