پارک فضایی چینی، گردشگران را به استراتوسفر می‌فرستد

تا راه‌اندازی تور سفرهای فضایی شرکت ویرجین گالاکتیک، تنها راه رفتن به فضا به‌عنوان یک شهروند، پرداخت ۲۰ میلیون دلار به روسکاسموس(سازمان فضایی فدرال روسیه) است. اما اگر مایل هستید تعریف خود از فضا را تا حد زیادی دگرگون کنید، ممکن است تا چند سال آینده یک گزینه‌ی بسیار کم‌هزینه‌تر هم پیش روی شما قرار بگیرد: هم‌اکنون پارکی با موضوع فضایی در چین  در حال ساخت است که با تور بالون، گردشگران را به لایه‌ی استراتوسفر می‌برد.

space3

تراولر

شرکت ایده پرداز این تجربه، کائونگ چی، می‌گوید، بالون یک کپسول تحت‌فشار به نام تراولر را حدود ۱۵ کیلومتر بالای سطح زمین می‌برد. البته این دقیقاً همان سفر فضایی که انتظار داریم نیست، اما این ارتفاع به‌اندازه‌ای است که بتوان انحنای زمین را مشاهده کرد. به‌این‌ترتیب مسافران چندساعتی را در استراتوسفر می‌گذرانند و سپس به زمین بازمی‌گردند.

البته این نمی‌تواند شبیه تجربه‌ی سفر به فضا باشد اما می‌تواند تجربه‌ای فوق‌العاده‌ای باشد. این پروژه که هنوز در فاز تحقیقاتی به سر می‌برد، درواقع بخشی از پروژه پارک موضوعی بزرگ‌تر ۱٫۵ میلیارد دلاری به نام دره‌ی آینده است. هیچ زمان برای رسیدن بالون به مقصد ‌تخمین زده نشده اما قرار است مسافران از شهر هانگزو ، مرکز ایالت ژیجیانگ، به این سفر هیجان‌انگیز بروند.

space2

تراولر

space1

تراولر

space4

تراولر

space5

تراولر

space6

تراولر

منبع

۰
سرگرمی هوا فضا ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ فرید کریمی