هکری که به پرداخت ۷ میلیون غرامت مجازات شد

هکری که جزئیات حساب‌های بانکی بیش از یک‌میلیون کاربر در سرتاسر جهان سرقت کرده بود، به پرداخت ۶٫۹ میلیون دلار محکوم شد.

هکر روسی نیکیتا کوزمی یکی از سه معمار ویروس Gozi است که از طریق فایل‌های پی‌دی‌اف کامپیوترها را آلوده کرده و افراد ناخواسته با دانلود فایل‌های پی‌دی‌اف دستگاه‌های خود را آلوده به این ویروس می‌کردند.

متخصصان سایبری در سال ۲۰۰۷ موفق به شناسایی این ویروس شدند، اما تا آن زمان کوزمی و هم‌دستانش میلیون‌ها دلار از حساب مردم به سرقت برده بودند.

متخصصان کامپیوتری پلیس فدرال، سروری محتوی ۱۰ هزار حساب بانکی به سرقت رفته از ۵٫۲۰۰ کامپیوتر را شناسایی کردند، جالب است در بین این حساب‌ها، ۱۶۰حساب متعلق به سازمان فضایی ناسا بوده است.

کوزمی علاوه بر سرقت پول از این حساب‌های بانکی، ویروس را باقیمت هفته‌ای ۵۰۰ دلار به هکرهای دیگر اجاره می‌داده است. وی از این منبع درآمد جداگانه، ۲۵۰ هزار دلار کسب کرده بود.

به‌هرحال، کوزمی پس از دستگیری و گذراندن ۳۷ زندان از سال ۲۰۱۱ تاکنون، با مقامات تحقیقاتی همکاری کرده، درحالی‌که جزئیاتی از همکاری وی با مقامات قضایی و تحقیقاتی منتشرنشده اما به نظر نمی‌رسد مقامات دادگستری فدرال زندان اضافی را برای او در نظر بگیرند.

بیتلاگ: هیچ وقت هکر بازتون رو در نیارین! چون ایشون باید حداقل چنتا ویروس دیگه رو بسازه تا بتونه خرج زندانش رو در بیاره!!

منبع + +

۰
تکنولوژی ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ فرید کریمی