نخستین تریلر فیلم ساخت شده با هوش مصنوعی +ویدئو

ابرکامپیوتر آی‌بی‌ام مهارت دیگری را به رزومه‌اش افزود، توانایی ساخت تریلر فیلم.

استودیو فیلم‌سازی فاکس قرن بیستم از قدرت این ابرکامپیوتر برای ساخت نخستین تریلر ساخته هوش مصنوعی برای فیلم مورگان بهره برد. احتمالاً این می‌تواند شروع مناسبی برای حرفه ساخت تریلر واتسون باشد. گذشته از این، شاید موضوع فیلم هم بی‌ربط به بحث هوش مصنوعی و قیام رباتیک نباشد!

مورگان، فیلم علمی تخیلی در مورد گروهی دانشمند است که ماشین انسان نمایی ساخته‌اند، این ماشین به‌سرعت قابلیت‌های خود را افزایش می‌دهد و از کنترل سازندگانش خارج می‌شود.

محققان بخش تحقیقات آی‌بی‌ام برای آموزش سیستم هوش مصنوعی، ابرکامپیوتر را با ۱۰۰ تریلر از فیلم‌های ترسناکی که به‌صورت لحظات جداشده و یا صحنه‌ها بودند، تغذیه کردند.

واتسون تجزیه تحلیل‌های تصویری، صوتی و ترکیبی برای هر صحنه انجام داد. پس‌ازاین، تیم محققان تمام ۹۰ دقیقه فیلم مورگان را به آی‌بی‌ام دادند، تا صحنه‌های مناسب برای تریلر را پیدا کند.

واتسون فوراً ۱۰ صحنه که درمجموع شش دقیقه زمان داشتند، را انتخاب کرد. در این مورد باید بگوییم، یک تدوین‌گر عادی برای ایجاد یک روایت منسجم،  مجبور به مرتب کردن صحنه‌ها است، اما آی‌بی‌ام زمان لازم برای تمام این پروسه را تا ۲۴ ساعت کاهش داد. گفتنی است، ساخت تریلر فیلم، معمولاً به ۱۰ روز تا یک ماه زمان نیاز دارد.

البته دراین‌بین یک سؤال اساسی باقی می‌ماند: آیا این تریلر به همان خوبی تریلرهای ساخته تدوین گرها است؟ برای تصمیم‌گیری در این مورد، پیشنهاد می‌کنم، تریلر آیبیام را مشاهده کنید.

منبع

۰
تکنولوژی فیلم ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ فرید کریمی