دانگل Mirror صفحه‌نمایش معمولی را به صفحه‌نمایش شخصی تبدیل می‌کند

استارتاپ Estimote باهدف ساخت سیستم‌عاملی برای مکان‌های فیزیکی، محصولی را اختراع کرده که Mirror نام دارد که یک دانگل است. به لطف سنسور بلوتوث موجود در Mirror، می‌توان آن را به تلفن هوشمند متصل کرد و اطلاعات شخصی را در آن مشاهده نمود. به گفته Estimote، دانگل Mirror کاربردهای بالقوه‌ای دارد، ازجمله می‌توان به خرید کالا و برخی دیگر اشاره داشت. کاربران همچنین می‌توانند با دانلود برنامه پرواز هواپیمایی، از لغو یا پرواز بلیط خود در صفحه‌نمایش بزرگ باخبر شوند.

به گفته Estimote، این دانگل می‌تواند در صفحه‌نمایش، خرید کفشی مناسب باقیمت مقرون‌به‌صرفه را به کاربران پیشنهاد دهد. سخت‌افزار Mirror یک سیستم تحت چیپ بوده و قادر است ویدئو را پردازش کند. این دانگل به شکل یک نیم‌دایره است و از بلوتوث و  وای فای پشتیبانی می‌کند.

estimote-mirror-7

دانگل Mirror

Estimote می‌افزاید که سیستم‌عامل طراحی‌شده برای دانگل مورداشاره طیف گسترده‌ای از قابلیت‌های تعاملی را در دسترس قرار می‌دهد. قابلیت اتصال بی‌سیم به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد در اکثر اوقات دانگل Mirror را به‌روزرسانی کنند.

estimote-mirror-10

کاربرد دانگل Mirror در فرودگاه

این شرکت همچنین می‌گوید باعرضه SDK دانگل مورداشاره، به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برای Mirror برنامه‌هایی توسعه دهند. همین امر در افزایش برنامه‌های کاربردی Mirror نقش بسزایی دارد و آن را کارآمد می‌کند.

کاربران کافی ست دانگل را به پورت HDMI تلویزیون خود متصل کنند و سپس شاهد عملکرد Mirror روی صفحه‌نمایش باشند. پیش سفارش Mirror از هم‌اکنون در دسترس بوده و دانگل در زمستان به فروش می‌رسد.

estimote-mirror-11

کاربرد دانگل Mirror در فروشگاه ها


منبع

با تشکر از همکاری خانم مهتاب جهاندار

۰
تکنولوژی گجت ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ بیتلاگ