به گفته دانشمندان عسل تازه می‌تواند در برابر عفونت‌ها خاصیتی مقاوم داشته باشد

توبیاس اولوفسون، استاد میکروب‌شناسی پزشکی دانشگاه لوند سوئد، می‌گوید: «آنتی‌بیوتیک‌ها عمدتاً ماده فعالی در مقابل یک سری باکتری‌های خاصی محسوب می‌شوند. وقتی از این ۱۳ باکتری اسید لاکتیک، در زمانی که زنده‌اند استفاده کنید، بسته به نوع درمان، ترکیبات ضد میکروبی مورد نیاز را تولید می کنند.

به نظر می‌رسد این مکانیسم میلیون‌ها سال زنبور های عسل را در برابر میکروارگانیسم‌های مضر محافظت نموده است.»

پرفسور اولفسون، نویسنده دو مقاله‌ای است که هفته جاری در نشریه بین المللی ووند (Wound) منتشر شده است.

دانشمندان دنشگاه لوند، ۴۲ عامل بیماری‌زای مختلف را در زخم‌های باز ۲۲ بیمار را جدا کرده‌اند، از جمله سودوموناس آئروژینوزا و وانکومایسین و انتروکوکهای مقاوم به وانکومايسين (VRE) و همچنین استافیلوکوک اورئوس (طلایی) مقاوم به متی‌سیلینان (MRSA) و با استفاده از ۱۳ باکتری اسید لاکتیک گرفته شده از عسل درمان کردند.

نتایجی که قابل مقایسه با آنتی‌بیوتیک‌ها است این است که شاید حتی این باکتری در مواجه با تعداد بیشتری از عوامل عفونی از آنتی‌بیوتیک‌ها هم موثرتر باشند.

چیزی که به گزارش مراکز ایالات‌متحده برای کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC)، منجر به مرگ بیش از ۲۳ هزار نفر در سال گذشته شده است. این تیم تحقیقاتی تا کنون آزمایش‌هایی را بر روی مدل‌های حیوانی با درمان زخم‌های ۱۰ اسب انجام داده‌اند، در حالی که زخم‌های عفونی این اسب‌ها غیر قابل درمان تلقی می‌شد، گزارش‌ها حاکی از بهبودی کامل این اسب‌ها دارد.

۲۲

نمونه

همان‌طور که می‌دانیم با وجود تبلیغاتی که وجود دارد، عسل‌هایی که در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند از جهت کیفیت و مواد اضافی فاقد اسیدهای لاکتیک هستند.

اولفسون:

«از آنجایی که عسل‌های فروشگاهی فاقد باکتری‌های اسید لاکتیک زنده هستند، بسیاری از خصوصیات منحصر به فرد خود را از دست داده‌اند.»

وی امیدوار است، درمان با این باکتری‌های عسل به طور گسترده‌ای توسعه یابد.

«درمان فوق ممکن است سنگ بنایی برای جایگزینی انتی‌بیوتیک‌ها باشد.»

منبع

۰
flashback علمی ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ فرید کریمی