توسعه هاوربایک‌هایی به سبک جنگ ستارگان +ویدئو

در پستهای قبل در مورد دریافت هاوربایک‌ برای ارتش آمریکا خواندیم، آخرین خبری که از شرکت بریتانیایی Malloy Aeronautics داشتیم، آزمایش هاورموتور با یک دِرون حامل ربات بود.

این شرکت چند ماه بعد همکاری با شرکت مهندسی Survice را برای توسعه هاوربایک‌ برای ارتش آغاز کرد. این شرکت بریتانیایی همچنین به‌عنوان بخشی از این پروژه در حال پیشرفت، فروشگاهی در مریلند راه‌اندازی خواهد نمود.

این دو همچنین با آزمایشگاه تحقیقاتی ارتش ایالات‌متحده برای ساختن رده جدیدی از وسیله نقلیه شناسایی تاکتیکی(TRV) همکاری خواهد نمود، هدف این همکاری جایگزین کردن برخی از کارهایی که با هلیکوپتر انجام می‌شود با هاوربایک‌ است. هاوربایک‌در مقایسه با هلیکوپتر گزینه‌ای ارزان‌تر محسوب می‌شود و  از امنیت بیشتری نیز برخوردار است.

گرنت استپلتون، مدیر فروش و بازاریابی شرکت Malloy Aeronautics به رویترز گفت: “هاوربایک‌ وسیله نقلیه‌ای کاملاً  ایدئال است، هاورموتورها قادر به حمل باری با وزن مناسب هستند، می‌توانند از فضاهای تنگ و  کوچک به‌سرعت خارج شوند و همچنین روی زمین هم به‌سرعت حرکت کنند. تعداد زیادی از این هاورموتورها می‌توانند در اطراف هم به‌راحتی و با سرعت‌بالا حرکت کنند”.

سرمایه جذب‌شده از کمپین کیک‌استارتر، برای ساختن مدل‌هایی از این پرنده‌های هدایت‌پذیر از دور (UAV) با توانایی حمل انسان مورداستفاده قرارگرفته است، نمونه‌ای از این هاوربایک‌ در نمایشگاه هوایی پاریس به نمایش گذاشته شد.

ویدئوی جدید این هاوربایک‌ را ببینید.

پ.ن: هاوربایک (hoverbikes): در فارسی به معنای “دوچرخه‌ی شناور” است.

منبع

۰
تکنولوژی ۳ تیر ۱۳۹۴ فرید کریمی