ارتش آمریکا هاوربایک دریافت می‌کند +ویدئو

شرکت بریتانیایی Malloy Aeronautics، از چند سال گذشته به آهستگی درحال‌توسعه و گسترش هاوربایک بوده است. این شرکت حتی از کیک‌استارتر نیز برای جذب سرمایه استفاده نموده است، اما اکنون به نظر می‌رسد این پروژه وارد مرحله تازه‌ای خواهد شد، چراکه وزارت دفاع ایالات‌متحده آمریکا اعلام کرده قراردادی با این شرکت برای گسترش وسیله‌های نقلیه‌اش برای ارتش آمریکا به امضا رسانده است.

وزارت دفاع به چند دلیل به این تکنولوژی علاقه‌مند است، ابتدا به خاطر ایمن بودن، چرخ چرخان هاوربایک از محافظ خوبی برخوردار است که خطر آسیب رساندن به انسان و دیگر اشیا اطرافش را به حداقل می‌رساند. هاورموتور در مقایسه با هلیکوپتر گزینه‌ای ارزان‌تر محسوب می‌شود که قابلیت مانور بیشتری در فضاهای تنگ دارد. به همراه گزینه‌هایی برای هدایت خود گردان و هدایت توسط انسان خواهد داشت.

رویتر به نقل از توسعه‌دهندگان می‌گوید، هاوربایک وسیله‌ای ایده آل برای جستجو و نجات و یا برای انجامِ مأموریتِ رساندن محموله خواهد بود. هاورموتورها همچنین می‌توانند برای نظارت نیز به کار روند. شرکت طرحی برای ساختن مدلی در ابعاد کامل به همراه پیکری انسان‌نما با دوربین نظارتی روی سر دارد.

قدم نخست در این قرارداد ساختن مدل در حال کار با ابعاد کامل است. طبق گزارش‌ها وزارت دفاع مدل‌های اولیه درجه نظامی را طراحی می‌کند. درا ین اثنا Malloy Aeronautics هم به ساختن مدل‌هایی با ابعاد کامل و همچنین توسعه نسخه تجاری هاوربایک ادامه خواهد داد.

منبع

۰
تکنولوژی ۲ تیر ۱۳۹۴ فرید کریمی